Перебої та стрибки напруги в електричній мережі – явище, з яким стикалися багато хто з нас. Причому, наслідки можуть бути різними – від лампочки, що згоріла, до холодильника, що вийшов з ладу. В останньому випадку доведеться втратити значну частину сімейного бюджету, витративши його на купівлю нової техніки. Щоб уникнути подібних проблем, необхідно встановити стабілізатори напруги.
Стабілізатори напруги. Опис та види
Існує два основних типи такого обладнання:
- Стабілізатори напруги, що накопичують.
- Коригувальні стабілізатори напруги.
Перший тип пристроїв вже не є актуальним на даний момент через занадто великі габарити. Колись стабілізатори використовували тільки на підприємствах. Дане обладнання накопичує електричну енергію у спеціальній ємності, щоб отримати потім із неї електричний струм із потрібними параметрами.
Коригувальні стабілізатори напруги, як правило, оснащуються блоком керування. Цей елемент розпізнає, в яку сторону спрямовані перепади напруги і підключає потрібну обмотку трансформатора відповідно до отриманих даних. Коригувальні стабілізатори часто використовуються в побуті.
Особливості вибору стабілізатора
Щоб правильно підібрати стабілізатор, необхідно звертати увагу на такі параметри:
- Особливості розташування. Пристрій може встановлюватись на стіну, горизонтально або вертикально.
- Точність роботи, вхідна та вихідна напруга. На даний параметр в основному впливає значення вхідної напруги. Для напруги 220 вольт ідеально підійде точність приладу від 1 до 3%.
- Потужність стабілізатора повинна підбиратися із запасом щонайменше 30 %.
- Число фаз живлення (може бути однофазним або трифазним).
- Швидкість реакцію перепади напруги.
- Наявність захисту стабілізатора. У дорогих моделей зазвичай є системи, які призначені для захисту самого стабілізатора від коротких замикань, різких змін напруги та інших негативних явищ.
- Габарити приладу та рівень шуму, що створюється під час його роботи.
- Ціна. Не варто купувати низькоякісні китайські підробки з метою заощадити. Це може призвести до плачевних наслідків – прилад не зможе захистити техніку від поломок. Хороший стабілізатор напруги не може коштувати надто мало.
- Наявність офіційних гарантій.